Jak zainstalować system Windows 10 z pendrive

2022-11-17
Jak zainstalować system Windows 10 z pendrive

Instalacja systemu Windows 10 to dosyć prosty proces. Jeśli tylko dowiemy się, jak to zrobić . Tym bardziej, jeśli będziemy instalować system z naszego pendriva. Dzisiaj odpowiemy na wszystkie te pytania dotyczące tego właśnie tematu. Powiem czym jest BIOS, jak skonfigurować system pod kątem naszych preferencji i jak go dostosować do zbalansowanej pracy.

Co Będzie Nam Potrzebne Do Instalacji Windows 10

Do instalacji systemu Windows potrzebny będzie pendrive wraz z systemem. Jak dokonać instalacji za pomocą nośnika? Pendrive to coraz popularniejszy sposób na instalację naszego systemu. Dzięki niemu jesteśmy w stanie funkcjonować bardziej mobilnie. Pendrive zmieści się w naszym portfelu czy schowku. Można go przenieść w dowolne miejsce. Płyty CD to już wymierająca metoda.

 

Aby zainstalować system Windows 10 z naszego pendriva, przede wszystkim musimy posiadać:

  • Bootowalny Pendrive
  • Port USB
  • Dostęp do Internetu

System Windows 10 posiada wymagania systemowe. Trzeba je spełnić, aby wszystkie aplikacje działały poprawnie. Są to między innymi 2 GB pamięć RAM, procesor z częstotliwością 1 GHz czy karta graficzna która obsługuje bibliotekę DirectX 9. Kluczowe jest także posiadanie wyświetlacza emitującego rozdzielczość 800 x 600px. System Windows jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego użytkownika który ceni sobie doskonałą jakość za budżetową cenę. Jak dokonać jego instalacji?

 

Jak Zainstalować Windows 10

Jak więc zainstalować system Windows 10? Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić to przygotowanie bootowalnego pendrive z systemem (sprawdź jak to zrobić). Minimalna pamięć aby pomieścić system to 8 GB. Warto również pobrać narzędzie do tworzenia multimediów bezpośrednio ze strony Microsoft (narzędzie dostępne do pobrania tutaj). Koniecznie jest posiadania licencji na wykorzystanie Windows 10. Jak wygląda proces instalacji krok po kroku?

Przede wszystkim musimy wybrać opcję „Utwórz nośnik instalacyjny”. W naszym przypadku będzie to flash USB (bądź dysk DVD/plik ISO). Kolejne kroki to wybór odpowiedniej architektury urządzenia. Wybieramy opcję rekomendowane. Ostatnim krokiem będzie wybór między dyskiem USB a plikiem ISO. W tym momencie jesteśmy na dobrej drodze do kolejnego, znacznie trudniejszego kroku.

Kiedy uda nam się przygotować flash USB, dojdziemy do momentu, w którym konieczna będzie konfiguracja BIOS.

 

Konfiguracja BIOS

Kolejnym elementem instalacji jest wspomniana konfiguracja BIOS. W każdym modelu płyty głównej wygląda ona nieco inaczej. W menu BIOS powinniśmy szukać konfigurację kolejności rozruchu. Na samym początku warto pamiętać, aby nasz pendrive jako nośnik miał pierwszeństwo rozruchu. Sekcja „Boot Menu” to prawdopodobnie jedna z popularniejszych opcji.

Tam ustawiamy priorytet rozruchu dla naszego urządzenia. Instalacja powinna przebiegać bardzo szybko. Po uruchomieniu komputera, pod warunkiem tego że odpowiednio skonfigurujemy proces, pojawi się okienko z logiem Windows. Klikamy przycisk „zainstaluj teraz”.

Kolejne kroki są już raczej znane. Będzie to konfiguracja regionu, języka, klawiatury i wielu innych opcji. Jeśli nie jesteśmy pewni, gdzie zainstalować system, warto pamiętać, aby partycja systemowa posiadała minimum 100 GB. Jeśli wybierzemy miejsce, w którym chcemy dokonać instalacji. System się zainstaluje, a my możemy cieszyć się zainstalowanym Windows 10!

 

Podsumowanie

Podsumowując, instalacja Windows 10 jest niezwykle prosta i intuicyjna. Jeśli chcemy szybko i skutecznie zainstalować nasz system, warto poświęcić chwilę na poznanie wszystkich szczegółów. Dzięki temu nie tylko nie popełnimy prostych błędów, ale zoptymalizujemy nasz system tak, aby funkcjonował szybko i wydajnie.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
pixel