Jak przygotować pendrive z systemem Windows 10

2022-11-04
Jak przygotować pendrive z systemem Windows 10

System operacyjny odgrywa bardzo istotną rolę w środowisku naszej pracy. To właśnie on sprawia, że czujemy się bezpieczni i skuteczni podczas wykonywania wszystkich czynności. Kupując nowy komputer bądź czyszcząc komputer ze śmieci - często Instalacja czy re-instalacja systemu będzie wykonywana z dodatkowego urządzenia. Dlatego warto zadać sobie pytanie – jak przygotować pendrive z systemem Windows 10?

Złapałeś złośliwe oprogramowanie? Skradziono Twoje dane? Re-instalacja będzie koniecznością. Bootowalny pendrive USB może okazać się absolutną koniecznością. W dzisiejszym artykule powiemy jak przygotować bootowalny pendrive oraz dlaczego jest tak popularny.

 

 

 

System Windows 10 Na Bootowalnym Pendrivie

Instalacja systemu Windows 10 na naszym PC może być męcząca. Pendrive to absolutnie idealny rozwiązanie – niewielki rozmiar, znacznie mniejszy niż tradycyjna płyta gdzie zainstalowane są systemy pozwala na większą mobilność oraz przenoszenie/chowanie naszego instalatora. Dodatkowo, możemy schować go do naszego portfela czy schowka. Inną kwestią jest też zmiana technologii i trendów.

W dzisiejszych czasach coraz mniej laptopów nowszych generacji posiada stację dysków. To bardzo ważne. Trend ten jest bardzo silny i raczej za kilkanaście lat czasy płytek skończą się. Dlatego Bootwalny Pendrive jest rozwiązaniem, które pozwoli nam na szybkie i niezwykle skuteczne funkcjonowanie w skomplikowanym i dynamicznie zmieniającym się świecie cyfrowym.

Dlatego poszukując idealnych rozwiązań, sck.pl ma niezwykle rozbudowaną ofertę w zakresie urządzeń peryferyjnych i dodatkowych. Minimalistyczne rozwiązania zawsze są najlepsze.

 

Jak Przygotować Bootwalny Pendrive USB Zawierający System Windows 10

Jeśli chodzi o proces przygotowywania Bootwalnego Pendriva – jest on dosyć prosty. Wykorzystuje się do tego darmowe programy. To Ty wybierasz sposób, w jaki chcesz dokonać instalacji. Jeśli chcesz skorzystać z najpopularniejszego rozwiązania, warto wykorzystać program Rufus.

To szybka i prosta metoda aby dokonać instalacji. Jak to zrobić? Pierwszym krokiem powinno być podpięcie Pendriva do jednego z portów USB na naszym PC. Minimalna pojemność urzędzenia to 8 GB. Kolejnym naszym krokiem będzie uruchomienie programu. Wykryje on urządzenie. Kolejnymi krokami będzie:

  • Wybór bootowania: wybierz lokalizację pliku Windows.iso

  • Wybór schematu partycjonowania i typ systemu docelowego – wybieramy MBR dla BIOS

  • Wybieramy z listy NTFS i ustalamy wartość jednostki lokalizacji na 4096 bajtów

  • Wybieramy szybkie formatowanie - > utwórz bootowalny dysk i standardowa instalacja Windows

  • Kolejnym krokiem jest utworzenie rozszerzonej nazwy i plików ikon

  • Naciśnij start i czekaj

Jednym z alternatywnych wyborów jest program firmy Microsoft. Instrukcja postępowania jest dosyć podobna, jednak sugerujemy aby skorzystać z powyższego programu. Jest on prosty, intuicyjny i niezwykle przyjazny dla użytkownika.

Więcej informacji o narzędziu od firmy Microsoft pod adresem: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

 

Podsumowanie

Podsumowując – w dzisiejszych, szybko zmieniających się czasach, system operacyjny można zainstalować na naprawdę wiele sposobów. Warto jednak pamiętać, że trendy zmierzają w stronę absolutnej minimalizacji. Bootowalny pendrive to przyszłość, a wiedza o tym jak go instalować pozwoli Ci szybko i skutecznie wyczyścić swój komputer.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
pixel