Karty sieciowe

( ilość produktów: 34 )
Gwarancja
uniwersalny
199,00 zł brutto
Rabat
Produkt dostępny
1 szt. w magazynie
Kup za punkty
Gwarancja
uniwersalny
299,00 zł brutto
Rabat
Produkt dostępny
1 szt. w magazynie
Kup za punkty

Karta Sieciowa ? Historia

Karta Sieciowa to niezwykle istotny element naszego komputera. Stabilne połączenie z siecią odgrywa kluczową rolę podczas naszej pracy bądź rozrywki. Bezpośrednio ? rolą karty sieciowej jest wysyłanie i odbieranie pakietów danych w konkretnej sieci komputerowej. Wykorzystywana jest do połączenia z siecią LAN. Zgodnie z różnymi portami, historycznie - bezprzewodowe karty sieciowe dzieliły się na kilka typów:

  • adapter PCMCIA
  • kontroler sieci PCI
  • adapter Mini PCI
  • karta sieciowa USB
  • karta sieciowa CF/SD
  • Inne

W naszym codziennym życiu korzystaliśmy głównie z karty PCMCIA (używanej tylko w laptopach), karty sieciowej PCI (specjalnie używanej w komputerach stacjonarnych) oraz karty sieciowej USB (dostępnej zarówno w laptopach, jak i komputerach stacjonarnych). Popularne serwisy to INTEL, DELL, HP czy Broadcom. Wydajność tych urządzeń nie jest taka sama. Różnią się jakością sygnału, stabilnością, a także ceną.

Karty Sieciowe Dzisiaj

W dzisiejszych czasach, karta sieciowa LAN nie jest spotykana w laptopach. Na popularności zyskało połączenie Wi-Fi. Wyróżniamy dwa rodzaje kart: karta sieciowa przewodowa oraz karta sieciowa bezprzewodowa. Jednak największą popularność zyskuje karta światłowodowa posiadająca port SC. Najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku jest karta sieciowa PCI. Dzięki niej podłączymy nie tylko komputer stacjonarny, ale także PC. Pozwala ona na niezwykle stabilny odbiór sygnału. Jak wyglądają poszczególne składowe karty sieciowej?

Jakość sygnału

Jeśli używasz laptopa, to zazwyczaj ma on wbudowaną kartę sieci bezprzewodowej; jeśli masz komputer stacjonarny, najlepiej wybrać bezprzewodową kartę sieciową PCI, aby uzyskać lepszą jakość sygnału. Najczęściej ma ona antenę zewnętrzną.

Cena Karty Sieciowej

Z tą samą marką, podobnymi funkcjami i zbliżającymi się datami premiery, bezprzewodowa karta sieciowa USB jest stosunkowo droższa, a cena bezprzewodowej karty sieciowej PCI i karty PCMCIA jest prawie taka sama. Sck.pl oferuje szeroki wybór kart ? od kart sieciowych światłowodowych aż po tradycyjne rozwiązania.

Poleasingowe Karty Sieciowe

Poszukując karty sieciowej, często zastanawiamy się nad użytecznością. Ważnymi aspektami podejmowania decyzji jest cena oraz marka. Kupując poleasingowe karty sieciowe decydujesz się nie tylko na sporą oszczędność, ale także dobrze inwestujesz pieniądze. Wszystkie karty sieciowe przechodzą szczegółowe badania pod kątem swojej użyteczności.

Sck.pl dba o zadowolenie klienta, dlatego wybierając kartę sieciową do swojego domu czy firmy, możesz liczyć na profesjonalne wsparcie zespołu obsługi klienta. Wspomożemy Cię w wyborze odpowiedniej karty sieciowe. Dokonamy analizy Twoich potrzeb.

Podsumowanie

Jeśli potrzebujesz doskonałej jakości karty sieciowej, sck.pl oferuje szeroki wybór najlepszych marek. Intel, Dell czy Qlogic to gwarancje rewelacyjnych osiągów. Natychmiastowa dostawa, gwarancja door-to-door oraz szerokie wsparcie klienta sprawiają, że jesteśmy jednym z liderów na rynku. Nasze karty sieciowe spełniają swoją rolę. Wykorzystaj okazję już teraz i zamów używane karty sieciowe do swojej firmy. Zaoszczędzisz budżet oraz czas!

pixel