Laptop poleasingowy - Czy warto?

2022-09-21
Laptop poleasingowy - Czy warto?
Kiedy przychodzi pora na nowego laptopa, podczas poszukiwań możemy natrafić na oferty sprzętów poleasingowych. Jednak czy są warte naszej uwagi? Wszystko zależy od naszych oczekiwań. Jeśli szukamy wysokiej jakości laptopów z topowymi podzespołami i w dobrej cenie to z pewnością zakup poleasingowych warto rozważyć. 
 
Obecnie urządzenia dostępne w marketach są najczęściej wątpliwej jakości, od mniej znanych producentów. Świadczy o tym bardzo dużo opinii.
 
Laptopy poleasingowe to zupełnie inna klasa urządzeń, która przeznaczona jest głównie dla profesjonalistów i firm. Taki sprzęt musi być wytrzymalszy i pewny. Mimo wszystko są to urządzenia "z drugiej ręki" czyli używane. Czy niesie to za sobą jakiekolwiek ryzyko? Czy taki laptop może być uszkodzony lub zainfekowany niechcianym oprogramowaniem? 
 

 

 

 

W tym artykule wyjaśnimy dokładnie, czy warto zdecydować się na laptop poleasingowy i rozwiejemy twoje wątpliwości. Po zapoznaniu się z materiałem na pewno podejmiesz najlepszą i najrozsądniejszą decyzję. 
 
 

1. Czym jest komputerowy sprzęt poleasingowy?

 

Najczęściej mamy tu na myśli urządzenia odkupione od dużych firm. Korporacje często korzystają z gwarancji producenta i regularnie wymieniają komputery na nowe. Powodem takiego modelu jest po prostu większy koszt awarii niż wymiany urządzeń na nowe.

Laptopy wcześniej używane trafiają na sprzedaż, a firmy takie jak SCK skupują je.

Następnie każde urządzenie poddawane jest niezbędnym procedurom. Naszym celem jest przywrócenie laptopowi 100% wydajności. 

  • Zaczynamy zawsze od gruntownej diagnozy wszystkich podzespołów urządzenia
  • Następnie konserwujemy komponenty, a jeśli zajdzie potrzeba urządzenia zostają regenerowane. 
  • Na koniec w przypadku laptopa lub komputera instalujemy oryginalny system Windows — to jedyne oprogramowanie, jakiego możesz się spodziewać na naszych urządzeniach.

 

W efekcie sprzęt poza delikatnymi śladami użytkowania nie różni się od nowego. Laptop jest gotowy do długiej i bezawaryjnej pracy, co popieramy aż 3-letnią gwarancją door-to-door!

 

2. Nowy czy poleasingowy laptop? Jaki wybrać?

 

Chcąc odpowiedzieć sobie na to pytanie, trzeba najpierw rozumieć, do czego urządzenie ma być wykorzystywane. 

Sprzęt poleasingowy będzie doskonałym wyborem dla tych, którzy komputera potrzebują do pracy. Pracownicy biurowi, graficy komputerowi, oraz osoby pracujące w środowisku internetowym cenią sobie bardzo wysoką jakość takiego sprzętu. Chwalą wydajność oraz szybkość. 

Urządzenia poleasingowe można też łatwo skonfigurować, aby jeszcze lepiej dostosować sprzęt do swoich potrzeb, często wiąże się to z dużą oszczędnością. 

Przykładowo, nie zawsze do naszej pracy potrzebujemy 16 GB RAM. Obecnie w marketach rzadko jest opcja zredukowania RAMu do np. 8 GB. Często to jest kilkaset złotych różnicy.  

Przekonaj się i wypróbuj nasze narzędzie i skonfiguruj urządzenie dla Siebie:

 

 

 

Na nowe urządzenia zwykle decydują się osoby, które potrzebują, aby komputer był wyposażony w najnowszej generacji podzespoły. Najczęściej mówimy tu o sprzęcie do grania w nowsze gry video. 

Znacznie więcej informacji znajdziesz w tym artykule — Nowy czy poleasingowy? Wybieramy sprzęt.

 

3. Gdzie szukać laptopów poleasingowych?

 

Już wiemy, że zakup komputerowego sprzętu poleasingowego to decyzja pełna korzyści. Teraz trzeba wybrać właściwy sklep z takimi urządzeniami. 

Na co powinniśmy zwracać uwagę? 

  • Gwarancja — Im korzystniejsza gwarancja i okres jej trwania, tym lepiej świadczy to o wiarygodności sprzedawcy i jakości sprzętu.
  • Gotowość do pracy w momencie zakupu — Dobre salony z komputerowym sprzętem poleasingowym sprzedają urządzenia z już zainstalowanym systemem operacyjnym. 
  • Czy do każdego urządzenia dostaniesz coś ekstra — obecnie dodatki takie jak mysz czy torba przy zakupie laptopa to standard.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak rozpoznać dobrą ofertę sklepu z komputerowym sprzętem poleasingowym, sprawdź ten artykuł — Gdzie kupić komputer poleasingowy

Na przykładzie jednej z najlepszych ofert, jaką posiada SCK — salon ze sprzętem poleasingowym w Szczecinie, na pewno odnajdziesz właściwego sprzedawcę.

Możesz też zdecydować się na zakupy online. W naszym sklepie znajdziesz setki modeli laptopów od topowych marek. 

 

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022
pixel