Komputer - nowy czy poleasingowy? Wybieramy sprzęt

2022-06-22
Komputer - nowy czy poleasingowy? Wybieramy sprzęt

Komputery oraz inny sprzęt elektroniczny jest coraz droższy. Zapotrzebowanie na wysokiej jakości urządzenia jednak nie maleje. Szukając sprzętu, który spełni nasze oczekiwania, trafiamy najczęściej na oferty nowych urządzeń, które mogą odstraszać swoją ceną. Warto jednak pamiętać, że mamy alternatywę w postaci komputerowego sprzętu poleasingowego

W tym przypadku możemy znaleźć dużo wysokiej jakości urządzeń w znacznie przystępniejszych cenach. 

Kiedy jednak należy wybrać komputer poleasingowy, a kiedy nowy? Chcąc odpowiedzieć sobie na to pytanie, trzeba najpierw rozumieć, do czego urządzenie ma być wykorzystywane. 

Sprzęt poleasingowy będzie doskonałym wyborem dla tych, którzy komputera potrzebują do pracy. Pracownicy biurowi, graficy komputerowi, oraz osoby pracujące środowisku internetowym cenią sobie bardzo wysoką jakość takiego sprzętu. Chwalą wydajność oraz szybkość. 

Na nowe urządzenia zwykle decydują się osoby, które potrzebują, aby komputer był wyposażony w najnowszej generacji podzespoły. Najczęściej mówimy tu o sprzęcie do grania w nowsze gry video. 

W tym artykule dowiesz się jaki rodzaj urządzenia komputerowego wybrać — Nowy czy poleasingowy?

 

 1. Czym w ogóle jest sprzęt poleasingowy?
 2. Dla kogo komputer poleasingowy, a dla kogo nowe urządzenie?
 3. Gdzie znajdę najlepszą ofertę na sprzęt poleasingowy?

 

1. Czym w ogóle jest sprzęt poleasingowy?

Najczęściej mamy tu na myśli urządzenia odkupione od dużych firm. Korporacje często korzystają z gwarancji producenta i regularnie wymieniają komputery na nowe. Najczęstszym powodem takiego modelu jest po prostu większy koszt ewentualnej awarii niż wymiany wszystkich urządzeń na nowe.

Komputery wcześniej używane trafiają na sprzedaż, a firmy takie jak SCK skupują je.

 

Jak przygotowujemy sprzęt komputerowy do sprzedaży po odkupieniu?

Zanim oczywiście urządzenia trafią na półki naszego sklepu, przechodzą przez szereg procedur. Zależy nam, aby klienci otrzymali komputer lub laptop działający ze 100% wydajnością. Dlatego wszystkie urządzenia najpierw przechodzą dokładną diagnostykę, a następnie wszystkie podzespoły są konserwowane. Jeśli zajdzie taka potrzeba urządzenie jest regenerowane

W efekcie sprzęt poza delikatnymi śladami użytkowania nie różni się od nowego. Sprzęt jest gotowy do długiej i bezawaryjnej pracy, co popieramy aż 3-letnią gwarancją door-to-door. 

 

2. Dla kogo komputer poleasingowy, a dla kogo nowe urządzenie?

 

Dla kogo nowy komputer?

Wszystko zależy od tego, do czego chcemy urządzenie wykorzystywać.

Jeśli zależy nam na najlepszych wrażeniach np. z gier video, trzeba niestety przygotować się na całkiem niemały wydatek i raczej nowe urządzenie. Nowsze tytuły wymagają często najnowszych komponentów. Np. aby korzystać z technologii Ray Tracing, potrzebujemy kart graficznych wspierających tę funkcję. Niestety są obecnie dosyć kosztowne. 

Podkreślamy tylko, że mowa tu o nowych bardzo wymagających grach. Komputery poleasingowe przy właściwej konfiguracji również mogą dostarczyć nam bardzo dobrych wrażeń i bez problemu obsłużą większość świetnych tytułów. Grunt to sprawdzić wymagania danej gry, a następnie możesz rozejrzeć się w naszej strefie dla gracza.

 

 

Dla kogo komputer poleasingowy?

Jeśli szukasz czegoś do pracy to sprzęt poleasingowy, może okazać doskonałym wyborem. Ze względu na świetny stosunek ceny do jakości — na urządzenia poleasingowe coraz częściej decydują się:

 • Osoby pracujące w środowisku internetowym,
 • Inżynierowie, którzy na co dzień potrzebują maksymalnej wydajności i szybkości.
 • Graficy komputerowi
 • Montażyści Video
 • Projektanci 3D
 • Firmy 
 • Szkoły

 

 

Odpowiednia konfiguracja urządzenia pozwoli Ci na wydajną pracę bez żadnych problemów. Dla osób, które potrzebują najwyższej mocy obliczeniowej, stabilności oraz maksymalnej wydajności, polecamy szukać stacji roboczych. Takie urządzenia są dedykowane dla najbardziej wymagających zadań zmuszających urządzenie do pracy na najwyższych obrotach.

 

 

Urządzenia, jakie znajdziesz w naszym sklepie, są najwyższej jakości, a dowodem na to jest

 

Korzystna gwarancja na sprzęt poleasingowy

3-letnia gwarancja typu door-to-door. Od drzwi do drzwi w skrócie "d2d" oznacza niezwykle wygodny sposób serwisowania urządzeń w przypadku usterki.

Nie trzeba nawet wychodzić z domu.

 • zadzwoń do naszego sklepu
 • umów usługę kurierską
 • poczekaj na odbiór urządzenia przez kuriera i dostarczenie prosto do serwisu
 • po naprawie komputer wraca do Ciebie

 

3. Gdzie znajdę najlepszą ofertę na sprzęt poleasingowy?

Oferta naszego sklepu jest wyjątkowo atrakcyjna, dzięki czemu od wielu lat jesteśmy polskim liderem w branży komputerowego sprzętu poleasingowego. 

 

Dodatki do każdego PC

Do każdego urządzenia dodajemy coś ekstra. W przypadku komputerów stacjonarnych możesz spodziewać się:

 • oryginalnego systemu Windows
 • klawiatury
 • myszy

Możesz też skorzystać z darmowej dostawy oraz kupić komputer w prawdziwych ratach 0%. 

 

 

Jaki komputer wybrać? Jest tak naprawdę niewiele sfer, w których potrzebujemy, aby komputer miał najnowocześniejsze podzespoły. 

Jeśli jednak zależy Ci na maksymalnych ustawieniach w najnowszych grach komputerowych,  to trzeba szukać nowych modeli komputerów. 

Jeśli przeznaczenie urządzenia jest inne i zależy nam głównie na wydajności i szybkości komputera, co w efekcie zapewni komfortową pracę, warto rozważyć zakup sprzętu poleasingowego.

 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
pixel