Jaki komputer wybrać dla studenta?

2022-08-24
Jaki komputer wybrać dla studenta?

W dzisiejszych czasach komputer lub laptop dla studenta to rzecz niemal niezbędna. Tworzenia projektów czy prac zaliczeniowych staje się znacznie prostsze. Nie ma co też ukrywać, że nawet na najbardziej wymagających uczelniach, od czasu do czasu trzeba zadbać o czas na relaks. Inaczej nasza efektywność, skupienie i możliwości spadają. 

 
Wybierając właściwe urządzenie, należy wziąć pod uwagę pracę, jaką chcemy wykonywać oraz rozrywkę, jakiej chcemy się oddawać w czasie wolnym. 
Też bardzo istotną sprawą jest nasz budżet. Szczęśliwie obecnie wybór laptopów i komputerów jest ogromny i każdy jest w stanie znaleźć coś na swój portfel. 
 
Należy też pamiętać o rodzaju studiów, na jakie się udajemy. Czego innego będziemy potrzebować, gdy pójdziemy na uczelnie humanistyczne, a czego innego w przypadku studiów z zakresu informatycznego związanych np. z projektowaniem graficznym czy programowaniem. 
 
Dzięki informacjom w tym artykule wybierzesz urządzenie, które spełni wszystkie twoje oczekiwania.
 
  1. Laptop czy komputer stacjonarny dla studenta?
  2. Dlaczego laptop poleasingowy dla studenta to świetny wybór?
  3. Jakie parametry powinno mieć urządzenie komputerowe dla studenta?

 

 

1. Laptop czy komputer stacjonarny dla studenta?

 

Korzystanie z jednego lub drugiego rodzaju urządzenia może mieć swoje wady i zalety
Na początku trzeba zastanowić się, gdzie będziemy z niego korzystać. Jeśli mieszkamy w swoim rodzinnym domu, łatwiej będzie nam zagospodarować przestrzeń pod komputer stacjonarny, warto też dodać, że takie urządzenie prawdopodobnie będzie wydajniejsze.
 
Korzystanie z PC wymaga własnego biurka, co może okazać się problematyczne w przypadku mieszkania w akademiku lub wynajmowanym mieszkaniu.
 
Może się zdarzyć, że będziesz mieszkać z inną osobą, a wtedy zajęcie całego biurka urządzeniem stacjonarnym może być niewykonalne. W tym przypadku lepiej będzie kupić laptop.
 
Jego ogromną zaletą jest mobilność. Oczywiście im mniejszy laptop, tym łatwiej się z nim przemieszczać. Warto przemyśleć te kwestie. Zwłaszcza jeśli zależy Ci na zmieszczeniu wszystkiego, co potrzebne na uczelnie do jednej torby.
 
Decydując się na laptop w naszym sklepie, torbę oraz mysz dostaniesz gratis.
 
Podsumowując, ze względu na swoją mobilność oraz poręczność laptop może okazać się najlepszą decyzją dla studenta. Możliwość zabrania urządzenia wszędzie, robienie szybkich notatek, korzystanie z internetu czy wyświetlanie prezentacji będzie nieocenioną pomocą przy walce o najlepsze oceny.
 
 

 

2. Dlaczego laptop poleasingowy dla studenta to świetny wybór?

 

 
Podczas studiów tworzy się wiele prac w formie dokumentów czy prezentacji. Korzysta się z elektronicznych wydań książek czy innych materiałów naukowych.
 
Tak naprawdę zastosowań laptopa dla studenta jest niemal nieskończona ilość. W dzisiejszych czasach ciężko sobie wyobrazić, że można by nie potrzebować takiego urządzenia.
 
W przypadku urządzenia poleasingowego mamy pewność, że to sprzęt najwyższej jakości. Potwierdza to niezwykle korzystna 3-letnia gwarancja door-to-door. Wariant d2d pozwala na serwisowanie urządzenia w przypadku awarii bez wychodzenia z domu czy też akademika. Wystarczy skontaktować się ze sklepem i zamówić usługę kurierską. 
 
Kurier odbierze urządzenie i dostarczy prosto do naszego serwisu. 
Po dokonaniu szybkich napraw laptop trafia z powrotem do Ciebie pod wskazany adres.
 

 

3. Jakie parametry powinien mieć laptop dla studenta?

 

 
W znacznej większości przypadków student nie będzie musiał robić zadań, które wymagają bardzo wydajnych urządzeń komputerowych. Zwykle ogranicza się to do pracy w środowisku internetowym, komunikowania się z grupą, tworzenia prezentacji czy też pisania prac zaliczeniowych. 
 
Laptop, który takim zadaniom podoła, nie musi mieć najwyższych parametrów. To dobra informacja, ponieważ znacznie zmniejsza to koszty urządzenia. 
 
Jeśli jednak wziąć pod uwagę rozrywkę w czasie wolnym, to warto się zastanowić, co odpręża nas najbardziej.
Jeśli surfowanie w internecie i oglądanie video znajduje się w spektrum twoich ulubionych zajęć w czasie przerwy, to zdecydowanie najlepszym wyborem mogą okazać się laptopy klasy biznes.
 
Charakteryzują się najwyższą jakością, szybkością i niezawodnością. Dodatkowo można z nich korzystać bardzo długo bez podłączania zasilania.
Bez problemu wykonasz na nich wszystkie zadania związane z twoimi studiami. 
Oglądanie filmów czy zwiedzanie internetu nie będzie stanowiło problemu. 
 
Więcej informacji o tym typie urządzeń znajdziesz w tym artykule - Czym jest laptop klasy biznes?
 
Laptop dla studenta to bezdyskusyjnie ogromna pomoc przy wszelkich codziennych zadaniach. W przypadku urządzenia poleasingowego z naszego sklepu korzyści są jeszcze bardziej wyraźne. Masz pewność, że wybierasz sprzęt z najlepszym stosunkiem ceny do jakości.
 
Dodatkowo:
  •  Masz już zainstalowany oryginalny system Windows - gratis
  •  Torbę i mysz - gratis
  •  Możliwość kupna w ratach 0%
  •  Darmowa wysyłka

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
pixel