Jaki komputer poleasingowy do szkoły?

2022-10-04
Jaki komputer poleasingowy do szkoły?

Parametry komputera do szkoły należy dobrać na podstawie programów, jakie dzieci będą używać podczas nauki. Prawidłowo dobrane podzespoły to spora oszczędność.

Konsumenci często popełniają błąd i kupują urządzenia z niepotrzebnie wysokimi parametrami, czyli po prostu droższe. Warto też dodać, że mowa tu o komputerach do szkoły, czyli niepojedynczych sztukach. Przykładowo znając program nauczania w szkole, możemy stwierdzić, że urządzenie nie musi mieć 16 GB RAM. Mniej RAM-u to oszczędność nawet kilkuset złoty. Przy zakupie kilkunastu sztuk do jednej sali informatycznej to już oszczędność kilku tysięcy złotych! 

Następnie po właściwej konfiguracji komputera, należy zwrócić uwagę na kwestie takie jak:

Korzystna gwarancja — bardzo ważna, kiedy z komputerów będą korzystać dzieci.
Wgrany system operacyjny
Atrakcyjne dodatki do urządzeń 

W tym artykule sprawdzisz jakie urządzenie dobrać na podstawie programu nauczania informatyki w szkołach podstawowych. Zobaczysz również przykład jednej z najlepszych ofert komputerów poleasingowych na rynku z aż 3-letnią gwarancją door-to-door.

Sprawdź:

 1. Jaki komputer poleasingowy wybrać do szkoły?
 2. Jak wygląda jedna z najlepszych ofert komputerowego sprzętu poleasingowego dla szkół?
 3. Dlaczego warto wybrać komputery poleasingowe dla szkół?

 

1. Jaki komputer poleasingowy wybrać do szkoły?

Warto najpierw zacząć od listy programów, które komputer musi obsłużyć:

 • Paint
 • Gimp (grafika)
 • PowerPoint (prezentacje)
 • Scratch (programowanie)
 • Pivot Animation (animacja)
 • Excel 
 • MS Word

Do tego dochodzi jeszcze nauka bezpiecznego korzystania z internetu, tworzenie stron HTML, obróbka video.

Na podstawie programu szkolnego dzieci od 1 do 8 klasy szkoły podstawowej skonfigurowaliśmy komputer stacjonarny, który bez problemu obsłuży wszystkie potrzebne aplikacje i pozwoli na wygodną oraz wydajną pracę. 

Dell OptiPlex 7010d

 • Procesor - Intel Core i5
 • Pamięć - 240 GB SSD
 • RAM - 8 GB

 

2. Jak wygląda jedna z najlepszych ofert komputerowego sprzętu poleasingowego dla szkół?

Po wybraniu odpowiedniego sprzętu przychodzi czas na ofertę samego sklepu. To ważne, ponieważ każdy chce zyskać jak najwięcej, wydając przy tym jak najmniej. 

Najważniejszym elementem oferty w przypadku komputerów dla dzieci w szkole będzie oczywiście gwarancja. Z dziećmi niestety bywa różnie, dlatego ta kwestia powinna być szczególnie ważna. 

 

Dobra gwarancja na komputerowy sprzęt poleasingowy

W sklepie z komputerowym sprzętem poleasingowym SCK mamy aż 3 lata gwarancji door-to-door. Wariant d2d (door-to-door) to możliwość korzystania z usług serwisu bez potrzeby wychodzenia z domu. Oznacza to, że w razie usterki wystarczy skontaktować się ze sklepem, zamówić usługę kurierską, która odbierze uszkodzone urządzenie i dostarczy do serwisu.

Po dokonaniu napraw komputer wraca do Ciebie.

 

Oryginalny i zainstalowany system Windows

Bardzo ważną częścią dobrej oferty jest już wgrany oryginalny system operacyjnygratis. Urządzenia powinny być gotowe do pracy w chwili podłączenia do zasilania.

 

Dodatki i akcesoria do każdego urządzenia

W przypadku dobrej oferty do urządzenia zawsze dodawane jest coś ekstra. Przykładowo w SCK zawsze możesz spodziewać się klawiatury i myszy do każdego komputera stacjonarnego.

Dodajmy do tego wszystkiego — darmową dostawę i raty 0%, a otrzymamy właśnie jedną z najlepszych ofert na komputery poleasingowe na rynku. 

 

Jeśli uważasz, że taka oferta to właśnie to, czego szukasz, odwiedź nasz sklep online i wybierz urządzenie, jakiego potrzebujesz.

 

3. Dlaczego warto wybrać komputery poleasingowe dla szkół?

Przede wszystkim nowe urządzenia mogą okazać się dużo droższe. Fakty są takie, że do celów edukacyjnych komputery poleasingowe sprawdzą się doskonale, a inwestycja w taki sprzęt niesie za sobą sporo zalet:

 

Wysoka jakość komputerów poleasingowych

Komputery poleasingowy to sprzęt klasy biznesowej (wysokiej jakości), który został oddany do ponownego użytku po skończonym okresie leasingu. Zanim oczywiście urządzenia trafiły na sklepowe półki, przeszły szereg procedur, dzięki którym działają ze 100% wydajnością. Chcesz dowiedzieć się dokładnie, czym jest sprzęt poleasingowy? 

Zapraszamy do tego artykułu - Komputer poleasingowy - czym jest?

 

Najlepszy stosunek ceny do jakości — Oszczędność

Urządzenia poleasingowe są często tańsze od nowych, przy których często płaci się dodatkowo za sam brand. 

 

Decydując się na sprzęt poleasingowy wspierasz środowisko

Produkcja nowych urządzeń przyczynia się do powstawania elektrośmieci oraz większego zużycia energii. Kupując sprzęt poleasingowy, korzystasz z zasobów, które są obecnie dostępne i w ten sposób zmniejszasz zanieczyszczanie środowiska. 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
pixel