Czy warto aktualizować system do Windows 11 ?

2022-11-10
Czy warto aktualizować system do Windows 11 ?

 Człowiek lubi przyzwyczajać się do sprawdzonych rozwiązań. Jednak czasami, warto dokonać zmiany i zakupić produkt, który pozwoli nam poprawić wydajność. Windows 11 to najnowsza wersja popularnego systemu. Pod względem wzornictwa jest to spora zmiana w porównaniu do poprzedniej wersji. Jednak pod względem funkcjonalności oraz wyglądu, nie ma wielkich zmian. Dzisiaj omówimy największe różnice między obiema wersjami i odpowiemy na pytanie – czy warto dokonać aktualizacji?

 

Windows 10 i Windows 11 – Różnice

Windows 11 to najnowsza wersja systemu Windows. Pod względem wzornictwa odchodzi nieco od poprzednich trendów. Jednak pod maską oba systemy operacyjne są bardzo podobne. Porównaliśmy Windows 11 i Windows 10 punkt po punkcie, aby odpowiedzieć na jedno pytanie: Czy warto uaktualnić się do najnowszego systemu operacyjnego Windows?

Czym Różnią Się Systemy

Jedną z cech, którymi Windows 11 minimalnie przewyższa 10 to szybkość. Instalacja oraz optymalizacja Windows 11 jest szybka i bardzo minimalistyczna. Oprogramowanie instaluje się bardzo szybko.

Jednak dopiero po instalacji odczujemy zwiększenie prędkości naszego laptopa. Podczas operacji na najnowszym systemie nie odnotowaliśmy żadnych problemów ze sterownikami. Wszystkie dyski współdzielone czy drukarki działały perfekcyjnie.

Również kwestia bezpieczeństwa stoi na najwyższym poziomie. Windows 11 oferuje wsparcie jeśli chociaż jedna z krytycznych aplikacji przestanie działać. Nazywa się on App Assure. Wszystkie firmy korzystające z platformy Microsoft 365 mają natychmiastowy dostęp.

Windows 10 z kolei jest nie tylko wolniejszy, ale także niebawem konieczne będzie przejście z niego na nowszą wersję. Obecnie jest odwrotnie – większość firm korzysta z 10, jednak wersja 11 będzie coraz popularniejsza. I to właśnie dlatego każdy szanujący się biznes powinien zaplanować aktualizację systemu.

System operacyjny Windows 11 wkroczył w kolejną fazę rozwoju już pod koniec maja 2022. Oprogramowanie jest gotowe do wdrożenia w ramach infrastruktury krytycznej. Coraz więcej firm przenosi swoją infrastrukturę właśnie na ten system.

 

Jak Dokonać Aktualizacji Do Windows 11

Chcąc zainstalować Windows 11 musimy upewnić się, że spełniamy pewne warunkowe wymagania. Chodzi przede wszystkim o zabezpieczenia TPM oraz Secure Boot. W przypadku PC gdzie instalowane są płyty główne z rynku detalicznego konieczne będzie aktywowanie omawianych opcji. W laptopach jest to opcja domyślna. Jeśli chodzi o wymagania, są to:

  • Procesor: 64-bitowy, minimum 2 rdzenia, zegar 1 GHz oraz zgodność ze standardem System on a Chip (SoC)
  • Pamięć: 4 GB
  • Miejsce na dysku: 64 GB
  • Karta graficzna: zgodna z biblioteką DirectX 12 lub nowszą

Aby zainstalować najnowszą wersję musimy wejść na stronę Microsoftu i pobrać najnowszą wersję Asystent instalacji systemu Windows 11. Narzędzie to sprawdzi, czy nasz PC jest gotowy do instalacji systemu. Cała operacja potrwa do kilkunastu minut i jest niezwykle intuicyjna. Cały proces aktualizacji poprowadzony jest tak, abyś szybko i skutecznie mógł przejść przez niego bez problemów. Jeśli potrzebujesz informacji jak to zrobić, zajrzyj na oficjalną stronę Microsoft.

 

Podsumowanie

Podsumowując aktualizacja systemu to dobre rozwiązanie, jeśli jesteśmy małą firmą ale planujemy przejście na wydajniejszy, szybszy i modniejszy system. Taki, który będzie rozwijany i ulepszany przez następne lata. Dlatego poszukując idealnego rozwiązania, warto wybrać produkty z naszego sklepu. Oferujemy szybką i kompleksową dostawę.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
pixel